Hakkımızda

          1990 Yılında kurulmuş olan  ÖZ-AK GIDA PAZ. TİC. ve SAN. A.Ş' nin ortakları bizler, babamız Ömer ÖZDOĞAN’ın, 1952 yılında Çorum'da bakkal dükkanıyla başladığı ticaret hayatını her yıl büyüterek devam ettirmekteyiz. YENİ BÜYÜK PAZAR LTD.ŞTİ.(Ömer Özdoğan ve oğulları) ünvanı ile başlanılan gıda toptancılığı ticari hayatımız bizleri bugünlere getirmiştir.Babamızın bizlere bırakmış olduğu itibar,dürüstlük ve güvenilirlik ilkeleriyle Türkiye Gıda Sektöründe tanınmışlığın avantajlarını da iyi kullanarak ve şahsi ilişkilerle gelecek yıllarda gıda sektörünün branşlaşacağını, distribütörlük sistemine geçileceğini anladık ve kendimize göre hedeflerimizi belirledik. 1994 yılında devletin tekelinde olan sigara dağıtımının özel sektöre devredilmesiyle birlikte Sektörün Dünya devi olan PHILIP MORRIS (SA) (marlboro,parliament,lark,chester,muratti,lm,bond) firmasının satmış olduğu sigaraların, Çorum ili ve ilçeleri, Çankırı ili ve ilçeleri, Yozgat ili ve ilçeleri distribütörlüğü ve tek satıcılığını yapmaya başladık. Ayrıca daha önceden de uzun yıllar çalıştığımız Türkiye'de Gıda Sektöründe bir numara olan Ülker  Bisküvi ve Çikolatalarının (HORİZON A.Ş) Çorum il ve ilçelerinde ,Yozgat il ve ilçeleri 1995 yılında distribütörlüğüne başladık.Bunca zaman içerisinde yine Ülker grubuna ait olan kişisel bakım,yağ grubu ,bakliyat  grubu vs.gibi birçok ürünün satış –dağıtımını  yaptık  , halende yapmaya devam ediyoruz.
              Bu heyecan ve duygular içerisinde 1995 yılında ÖZGÜN A.Ş.'yi kurarak, PROCTER & GAMBLE A.Ş.'nin Ankara ili ve ilçeleri distribütörlüğüne başladık. 2002 Yılında PROCTER & GAMBLE  A.Ş.'nin Türkiye de yeni yapılanması içerisinde yer alarak Ankara merkez olmak üzere 6 ilde depo ve ofis sistemleri kuruldu. Özgün A.Ş. olarak halen İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde bulunan 27 il’e   PROCTER & GAMBLE A.Ş.'nin ürünlerinin satış ve dağıtım hizmeti  verilmektedir. Ana depolar Ankara merkeze online sistemi ile bağlı olup satış ve dağıtım ana merkez kontrolünde yapılmaktadır.
           Yine ÇORUM'da organize sanayi bölgesinde 20.400 m² arsa üzerinde 3 katlı ofis binası, 5.000 m² kapalı alanı bulunan fabrika binamız mevcuttur. Üretim yapmak için fizibilite çalışmaları devam etmektedir.
 
  
Mehmet ÖZDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı